Red Helium 8K
7 Haziran 2013
Arri Alexa Plus
7 Haziran 2013

Blackmagic Ursa Mini Pro 4.6K G2

Kiralık Blackmagic Ursa Mini Pro 4.6K G2

 • 4.6K Süper 35 HDR CMOS Sensör
 • 4,6K – 120 fps, 1080p’de 300 fps
 • 3200 ISO’da 15 Dinamik Aralık Duruşu
 • Harici Diskler için USB-C Genişletme Bağlantı Noktası
 • Mini Pro öncülünün elektronik özelliklerini ve kayıt yeteneklerini kullanan Blackmagic Design’ın URSA Mini Pro 4.6K G2 Dijital Sinema Kamerası, genişletilmiş kontrol seti ve daha da fazla işlevsellik getiriyor. G2, 3200 ISO’da 15 durak dinamik aralığa, yüksek kare hızına kadar kayıt özelliğine sahip güncellenmiş bir Super 35 4.6K sensör sunar
 • Mini Pro öncülünün elektronik özelliklerini ve kayıt yeteneklerini kullanan Blackmagic Design’ın URSA Mini Pro 4.6K G2 Dijital Sinema Kamerası, genişletilmiş kontrol seti ve daha da fazla işlevsellik getiriyor. G2, 3200 ISO’da 15 durak dinamik aralık, 300 fps’ye kadar yüksek kare hızı kaydı ve ek kayıt işlevselliği içeren güncellenmiş bir Super 35 4.6K sensör sunar.
 • İlk olarak, harici kamera kontrollerinin eklenmesi, pozlama ayarlarını değiştirmek, yavaş / hızlı hareketi etkinleştirmek veya odak yardımı veya diğer işlevleri devreye sokmak için menülere erişilmesini sağlar. Kameranın dışı ayrıca, önemli çekim verilerini bir bakışta gösteren tek renkli bir LCD panel kazanır. Bir başka hoş geldiniz özelliği, dahili ND (nötr yoğunluk) filtre tekerleğidir. Dört konumlu tekerlek, nötr yoğunluğun iki, dört ve altı durağı ve ayrıca pozlama azaltması için şeffaf bir filtre arasında geçiş yapar.
 • Ekranın arkasında, CFast 2.0 yuvalarının yanındaki iki SD kart yuvası, daha az yoğun kayıt formatları için daha uygun maliyetli ortamların kullanılmasını sağlar. G2, doğrudan harici sürücülere kayıt yapabilmeniz için bir USB-C genişletme bağlantı noktası sunar. Varsayılan elektronik EF lens yuvası kullanıcı tarafından değiştirilebilir ve uygun flanş odak mesafesini sağlamak için ayarlanabilir.
 • Kameranın kalbinde, Blackmagic Design’ın beğenilen 35 mm 4.6K sensör bloğu, ince eğimler ve 15 durakta derecelendirilen geniş dinamik aralık ile sinematik görüntüler yakalayabilme özelliği ile biliniyor. G2 artık Blackmagic RAW çekimlerini film ve genişletilmiş modlarda yakalayabilir ve bu da üretim ihtiyaçlarınızı karşılamayı çok yönlü hale getirir. Muhtemelen G2 ile en etkileyici güncelleme, 120 fps’de 4.6K çekim, 150 fps’de 4K DCI ve hatta 300 fps’de 1080p çekim, hızlı aksiyon çekimi için çok uygun.
 • URSA Mini gibi, URSA Mini Pro G2 de yüksek çözünürlüklü ham sensör verilerini Blackmagic RAW formatında CFast 2.0 veya 60 fps’ye kadar SD bellek kartlarına kaydedebilir. Ham dosyalar sensörden gelen tam dinamik aralığı ve renk tonu çıktısını korur, böylece post prodüksiyondaki görünüm üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte, veri ağırlıklı sıkıştırılmamış ham dosyaları sette ele almak her zaman kolay değildir, bu nedenle sıkıştırılmamış ham kayda ek olarak URSA Mini Pro, postayı korurken yerden tasarruf etmek için 3: 1 ve 4: 1 sıkıştırma oranlarında sıkıştırılmış ham kayıt sağlar. -Üretim esnekliği.
 • Üretiminiz için ham yakalama gerekli değilse, URSA Mini Pro G2, iş akışınıza bağlı olarak 444 ve 422 kroma alt örnekleme varyasyonları içinde birçok farklı aromada hazır endüstri standardı Apple ProRes dosyaları sunar. 4.6K, 4K, 3K, 2K ve HD kayıt çözünürlükleri, post prodüksiyonda derecelendirme için daha düz bir görüntü için “Film” dinamik aralığı veya bitmiş bir görünüm için “Video” dinamik aralığı kullanılarak ProRes dosyaları olarak yakalanabilir kamera dışında. ProRes, CFast 2.0 veya UHS-II SD kartlara kaydedilebilir (SD kartlar UHD 4K’da öne çıkar; güncellenmiş kart uyumluluğu ve sınırlamaları için lütfen Blackmagic Design web sitesine bakın).
 • Orijinal URSA Mini’nin form faktörüne bağlı kaldığından, ergonomik faydalar da kaldı. VCT omuz pedi, yan tutamak, yayın pil plakası ve EVF gibi ayrı olarak satılan aksesuarlarla, kamera uzun süre rahat çekim için kitlenebilir. Stüdyo tarzı çekim için aynı omuz pedi, uzun lensler için lens desteklerini monte etmek, odakları takip etmek, lens sürücü motorları, mat kutular ve daha fazlası için 15mm LWS çubuklarla uyumludur.

       Yeni G2 Modeli Özellikleri

 • Güncellenmiş Super 35 4.6K görüntü sensörü
 • 4608 x 2592 3200 ISO’da 15 kademeli dinamik aralık
 • Saniyede 120 kareye kadar 4.6K görüntü
 • Saniyede 150 kareye kadar pencereli 4K DCI
 • Saniyede 300 kare hızda 1080 HD
 • Hem film hem de genişletilmiş video modlarında Blackmagic RAW görüntüler
 • 12: 1’e kadar ham sıkıştırma seviyeleri
 • Harici sürücülere kayıt için USB-C genişletme bağlantı noktası

       Dahili ND Filtreleri

 • URSA Mini Pro G2, kameraya giren ışık miktarını hızla azaltmanızı sağlayan yüksek kaliteli nötr yoğunluklu (ND) filtrelere sahiptir. Net, 2, 4 ve 6 kademeli filtreler, minimum görüntü değişimiyle tutarlı görüntü kalitesi sağlamak için URSA Mini Pro G2’nin renk bilimine uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. ND filtreleri, daha geniş bir alanda daha sığ alan derinliği veya belirli hareket bulanıklığı düzeyleri elde etmek için farklı diyafram ve deklanşör açısı kombinasyonlarını rahatça kullanmanızı sağlar. Buna ek olarak, dahili IR filtreleri, standart ND filtresinin getirebileceği görüntülerin IR kontaminasyonunu ortadan kaldırmak için hem optik hem de kızılötesi dalga boylarını eşit olarak filtrelemek üzere tasarlanmıştır. Hassas bir mekanizma filtreleri tutar ve ND filtre kadranı çevrildiğinde hızlı bir şekilde yerine oturur. Ayrıca, geçerli filtre ayarları LCD’de ND numarası, durdurma azaltma veya kesir olarak görüntülenebilir.

       Harici Kontrol Bölümü

 • Klasik yayın kameralarından esinlenen bir tasarım kullanan URSA Mini Pro G2, en önemli kamera ayarlarına doğrudan erişime sahip çok çeşitli dokunsal fiziksel kontrollere sahiptir. Kontroller, düğmelere bakmak, ekran menülerine dalmak zorunda kalmadan kamera ayarlarını ayarlayabilmeniz, ND filtreleri uygulayabilmeniz ve kare hızlarını değiştirebilmeniz için mantıklı bir sırayla düzenlenmiştir. kamerayı omzundan çıkar.
  Kullanıcı Tarafından Değiştirilebilir Lens Yuvası
  Varsayılan olarak, URSA Mini Pro G2 değiştirilebilir EF yuvası içerir. F (Nikon), PL veya B4 yuvalı lensler kullanmak istiyorsanız, ayrı olarak satılan değiştirilebilir yuvalar satın alınabilir. Değiştirilebilir lens yuvasına sahip olmak, URSA Mini Pro G2’nin belgesel, ENG / EFP ve sinema dahil olmak üzere neredeyse her türlü iş akışında kullanılmasına izin verir. ENG lensler için, 12 pimli Hirose konektörü servoya güç sağlar, böylece tüm lens işlevleri kullanılabilir.

       Harici LCD Durum Ekranı

 • Durum ekranı, parlak ışıkta bile kolayca görülebilecek şekilde tasarlanmış, yüksek görünürlüklü siyah beyaz bir LCD ekrandır. Durum ekranı, geçerli çekim kare hızı, deklanşör açısı, diyafram, beyaz dengesi, ISO ve iris ile birlikte kayıt zaman kodunu, kilitli zaman kodunu ve referans zaman kodunu gösterir. Ayrıca bir pil göstergesi, kart kayıt durumu ve izleme seviyeleri için ses ölçerler içerir. Loş ışıklı yerlerde çekim yaparken ekranın arka ışığı açılabilir ve kontrastı artırmak için dışarıda ve parlak ışıkta çekim yaparken kapanabilir, böylece neredeyse tüm çekim koşullarında kolayca okunabilir.

       Gelişmiş Görüntü İşleme

 • URSA Mini Pro 4.6K G2 ayrıca, üstün görüntüleme için on binlerce dolar daha pahalı olan kameralara rakip olan son derece hassas cilt tonları ve gerçeğe yakın renkler ile sonuçlanan Blackmagic Design Generation 4 Renk Bilimi’ni de kullanıyor. Blackmagic RAW görüntüler, maksimum miktarda renk verisi ve dinamik aralık sağlamak için tasarlanmış özel doğrusal olmayan 12 bit alan kullanılarak kodlanır. Blackmagic RAW ile müşteriler 12: 1’e kadar sıkıştırma seviyelerini seçebilir ve yine de uzun metrajlı filmler, belgeseller ve yayın programlaması için kullanılabilecek profesyonel kalitede görüntüler elde edebilirler. Bu formatlar CFast veya SD kartların yanı sıra USB-C genişletme bağlantı noktası kullanılarak doğrudan flash disklere kaydedilebilir.

       CFast 2.0 ve SD Medya Desteği

 • Her CFast 2.0 ve SD yuvasından ikisi ortam kaydetmek için kullanılabilir. 4K veya 4.6K ham kayıt ve yüksek kare hızlı çekim gerektiren ileri teknoloji iş akışları, yüksek bant genişliğine sahip CFast 2.0 kartlarından tam olarak yararlanacaktır. Raw HD ve 4K ProRes malzemesi, UHS-II standardıyla uyumlu kullanışlı ve nispeten ucuz SD kartlara kaydedilebilir. Her yuvadan ikisi kullanılabilir olduğundan, biçim seçimine bakılmaksızın kayıt yapmaya devam edebilirsiniz.

     Genel Özellikler

Kompakt Elde Taşınabilir Tasarım

 • Orijinal URSA şeklini küçültmek, URSA Mini Pro G2’nin her boyuttaki mürettebatla uzun metrajlı film, bağımsız film, TV, reklam, belgesel ve müzik video iş akışlarına sığmasını sağlar. Dahili hızlı serbest bırakma plakalı isteğe bağlı omuz askısı kullanan URSA Mini Pro G2, birkaç saniye içinde elden omuza ve üçayağa geçebilir. Boyutuna rağmen, URSA Mini Pro G2 hala profesyonel iş akışları için gerekli kontrollere ve I / O’ya uyar.
 • Gövde, URSA Mini Pro G2’yi beş kilodan biraz daha hafif tutmak için magnezyum alaşımlarından üretilmiştir. İsteğe bağlı omuz askısı ve isteğe bağlı yan tutamakla, grip bölümü doktor tarzı bir yapılandırmada kullanılacak kameranın yanından uzatılabilir.

       4.6K Süper 35 Sensör

 • 4608 x 2592 etkin çözünürlüğü ile URSA Mini Pro G2 içinde yer alan sensör, çok yüksek 3200 ISO’da film benzeri 15 durak dinamik aralık ile 4K’dan daha yüksek çözünürlüğe sahip hareketli görüntüler yakalayabilir. Geniş pozlama enlemi, gölgede yapaylığı temiz tutarken vurguların kurtarılmasını sağlayarak yazıya daha fazla kontrol sağlar.
 • URSA Mini Pro G2, televizyonu veya daha yüksek kare hızları gerektiren diğer iş akışlarını sığdırmak için tüm sensörü 60 fps’ye kadar kaydedebilir. Sensörün daha küçük bir bölümünü kullanan URSA Mini Pro G2, 1080p çözünürlükte 300 fps’ye kadar ağır çekim görüntüleri de kaydedebilir. Yüksek kare hızlarını kaydederken, URSA Mini Pro G2 çekilen görüntüleri ayarlanan standart kare hızına uygun hale getirerek düzenlemeden önce son işlem gerektirmeyen düzgün çekimler sağlar.
  Dokunmatik Ekran Kontrolü
  Daha geleneksel düğmeyle çalışan menülere ve harici kontrollerin yanı sıra URSA Mini Pro G2, katlanabilir 4 inç kapasitif dokunmatik ekranlı LCD monitöre sahiptir. Kolayca gezilebilen dokunmatik ekran menüsünü kullanarak tüm kamera ayarlarını görebilir ve değiştirebilirsiniz. zaman kodu, kapsamlar, ses seviyeleri ve odak zirvenin yanı sıra ekran klavyesiyle çekim meta verileri ekleyin.

Profesyonel Bağlantılar

 • URSA Mini G2, 12G-SDI çıkışı, HD-SDI izleme çıkışı, iki LANC girişi, fantom gücüne sahip dengeli XLR ses, zaman kodu girişi ve referans girişi gibi çoklu bağlantılara sahiptir. Kameranın sağ ön tarafında, 4 pimli XLR DC ve HD-SDI izleme çıkışı, isteğe bağlı bir vizöre veya set monitöre bağlamak için mükemmel bir konumda bulunur. 12G-SDI çıkışı, tek bir BNC kablosu kullanarak 2160p60’a kadar işler ve çekim formatına bağlı olarak 6G-SDI veya HD-SDI’ya geçer.

       Kaliteli Ses Kaydı

 • Yüksek kaliteli dahili mikrofonlar ve profesyonel ses kayıt özellikleri ile ekstra ses ekipmanı taşımak zorunda değilsiniz. İki XLR mikrofon girişini kullanarak doğal konum sesi kaydetmek veya profesyonel mikrofonlar bağlamak için dahili stereo mikrofonu kullanabilirsiniz. XLR bağlantıları 48V değiştirilebilir fantom gücüne sahiptir, böylece daha fazla ayrıntı yakalamak için av tüfeği mikrofonları veya kablosuz yaka mikrofonları takabilirsiniz. Ekrandaki ses ölçerleri ve kulaklıkları kullanarak sesi izlerken fiziksel düğmeleri kullanarak seviyeleri hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

       Çoklu Güç Seçenekleri

 • Kendi başına, URSA Mini Pro G2, 12 ila 30V harici güç kaynakları ile çalışan 4 pimli XLR endüstri standardı bir güç konektörü içerir. Bu, fotoğraf makinesini mevcut profesyonel güç kaynakları ve pillerle kullanmanın kolay olduğu anlamına gelir. Kamera, orijinal URSA’da kullanılanla aynı pil gücü konektörünü ve montaj noktalarını kullanır, böylece IDX, Frezzi, Anton Bauer gibi çok çeşitli üreticilerin aynı pil plakalarını kullanabilirsiniz. Daha. Popüler V montajlı piller kullanmak için isteğe bağlı Blackmagic URSA V-Lock Pil Plakasını da ekleyebilirsiniz.