RED KOMODO 6K & Leica Cine Summilux-C Lens Seti
7 Ekim 2021
Lilliput A7S 7” 4K Monitör
7 Ekim 2021

Carl Zeiss Compact Prime CP.2 Cine Lens (EF Mount)

Zeiss Compact Prime CP.2 35mmT1.5 Lens inceleme, fiyat ve özellikleri itibariyle film yapımı ve video üretim uygulamaları için tasarlanmış hızlı cine prime objektif olduğunu. Düşük ışıkta dikkat çekiyor. Büyük optik ve mekaniğin yanı sıra, objektif, kamera uyumluluğu, takip odaklı uyumluluk ve çekim kapasitesi alanlarında geniş bir esneklik sunar.

Hızlı T1.5, düşük ışıklı, gece ve parlak olmayan dış mekan ortamlarında çok iyi bir performans sergiliyor ve film yapımcılarının özellikle yüksek ISO DSLR’leri ve video kameralarla düşük ışıkta daha yaratıcı çekimler yapmasına olanak sağlıyor. Düşük ışığın olağanüstü kolu aynı zamanda yapay ışığa olan ihtiyacı da sınırlandırır ve böylece daha fazla mobil film yapımına izin verir ve daha doğal görünümlü sahneler sunar. Hızlı diyafram, sinematik sığ bir alan derinliğine girerken daha fazla yaratıcılık olanağı sunar.

Optikler de üstün. Kompakt Prime Süper Hızlı objektifler, daha iyi bir görüntü kalitesi ile sonuçlanan daha az sapma gösterir. Görüntüler çok daha keskin görünür ve daha yüksek kontrast gösterir.

Yüksek esneklik için, değiştirilebilir montaj sistemine ek olarak, CP.2 ailesinin geri kalanı gibi 35 mm / T1,5, tam çerçeve 24 x 36 sensörlerin tam kapsama alanını sağlar. Buna göre, şimdi veya gelecekteki bir zamanda, Canon 5D ve 1DC ve Nikon D800 gibi 24 x 36 sensörlü bir kamera ile kullanılabilir.

Lens ayrıca takip odak esnekliği sunar. CP.2 ailesinin tamamında, ön çap tutarlı, odak ve iris dişlileri standarttır ve konut, tüm standartlaştırılmış takip odaklı sistemlerle uyumluluk sağlayacak şekilde sinüzit tarzıdır. Ek olarak, 35 mm / T1,5, aynı zamanda, bir manüel 300 ° ‘lik bir odak halkası rotasyonuna sahiptir ve bu şekilde, doğru takip odaklanmasına izin verir.

Ayrıca esneklik hakkında – piyasaya sürülen birçok kameranın 4K çekim kapasitesinden yararlanmak isteyen herkes için, 35 mm / T1,5 dahil olmak üzere tüm CP.2 ailesi 4K uyumludur.

35mm / T1.5 ayrıca CP.2 dizisinin geri kalanıyla renk eşleştirilir ve bu sayede set içerisinden bir diğeriyle değiştirilebilir, bu sayede direklerin değiştirilmesi için düzeltme yapılmadan rahatlıkla yapılabilir.

Sağlam ve dayanıklı uzun ömürlü optikler ve geleceğe hazır bir uyumluluk vaad eden 35mm / T1.5, uzun yıllardır keskin çözünürlükte kullanılmasına dayanabilir.

Kategoriler:

Carl Zeiss Compact Prime CP.2 Cine Lens Özellikleri

  • Odak: 21mm
  • Diyafram Aralığı: T2.9-T22
  • Fokus Aralığı: 0.3m – Sonsuz
  • Diyafram Bıçağı Sayısı: 14
  • Canon EF Mount
  • PL Mount